איזה מצבר צריך בטסלה?

טסלה (לשעבר: טסלה מוטורס) הינה חברה אמריקאית \ בינלאומית אשר מתמחה בייצור כלי רכב חשמליים, המבוססים על טכנולוגיית "הנעה חשמלית". החברה, טסלה, דוגלת בייצור של אנרגיה סולארית ואנרגיה נקייה. חברת טסלה בע"מ נוסדה בשנת 2003 והיא נקראת על שמו של הממציא: ניקולה טסלה. החברה, בבעלותו של אילון מאסק ושותפיו הפיננסיים (מרטין, מארק, איאן, וכו'). מטה החברה ומשרדיה הראשיים ממוקמים בארצות הברית, באוסטין. כיום, הרבה מרכבי טסלה מיובאים באופן רציף אל מדינת ישראל ואל צרכנייה.

מהם סוגי המצברים אשר מתאימים לרכבי טסלה?

בטסלה, במודל ה־3 הבסיסי ביותר, מצבר של כ־50 קוט"ש יספיק לעד טווח נסיעה של כ־350 ק"מ. בדגם המתקדם, המוגדל יותר, מצבר של כ־75 קוט"ש יספק לכם טווח נסיעה של כ־500 ק"מ. המותגים המובילים שמתאימים למצברי טסלה הם: מצברי שנפ, בוש, וולטה, וורטה. ייתכן שגם מותגים יותר "צנועים" עשויים להתאים כמו: מצברי אקסיד, קראון, אופטימה, ומצברי יואסא. 

ומהצד השני, בטסלה, מודל Y, תזדקקו למצבר של כ־55 קוט"ש אשר יעניק לכם טווח נסיעה של 440 ק"מ. המצברים צריכים להיבחר בהתאם להוראות היצרן, בהתאם לעומסים ועוצמות החשמל אשר נמצאות במנוע ודורשים הספק חשמלי מהמצבר. לרוב, מצברים לטסלה ייבחרו לפי האמפר והנתונים הטכניים והדרישה. כמו כן, קיימת חשיבות גדולה מאוד בגודלו, הנפח, ומידותיו של המצבר. הוא יצטרך להתאים למקומו הייעודי. 

לפני בחירת מצבר כזה או אחר, כדאי ומומלץ לצלם אותו לפני, להציג אותו בחנות המצברים, ולרכוש אחד מתאים. ברוב המקרים, מצברים של 50-75 אמפר יתאימו לכל סוגי הרכבים של יצרנית הרכב החשמלית – טסלה. הידעתם? גודלו של הרכב זקוק למצבר חזק יותר, בעל עמידות גבוהה יותר, ובעל אמפר גדול (100 אמפר).

כמה זמן מחזיק מצבר לטסלה?

מצברים לטסלה מחזיקים מעל ל־350,000 ק"מ לפי דברי החברה. אם זאת, במבחן האמיתי, ייתכן שהם יחזיקו בהתאם לפרמטרים רבים: תחזוקה שוטפת, התנהלות אישית עם הרכב, הזנחה, וכו'. המצברים המקוריים ברכבי טסלה מאבדים רק כ־10% לאחר זמן נסיעה של עד 300,000 ק"מ. 

הכוח של המצבר "מוחלש" כבר ב־160,000 ק"מ הראשונים. ברוב המקרים, מצברי טסלה מחזיקים בין שנתיים במינימום ועד 5 שנים במקסימום. כמובן, שנתון זה, משתנה בהתאם לפרמטרים רבים אשר משפיעים על אורך חייו של המצבר. נתון זה, הינו גלובאלי בלבד עבור רוב רכבי ודגמי טסלה. ברכבים הבאים, העתידיים של החברה, לדבריה, המצברים יחזיקו אפילו בטווח נסיעה של עד כ־800,000 ק"מ. ללא ספק, הרכבים החשמליים של חברת טסלה בע"מ, הם חדישים יותר, עמידים הרבה יותר, והופכים את חווית הנסיעה למשודרגת ונעימה.

איפה אפשר למצוא מצברים לדגמי טסלה?

מצברי טסלה ניתנים לקניה דרך היבואן, דרך מוסכים פרטיים \ מורשים, ובאינטרנט, באתרים המקוונים. ניתן להזמין דרך האינטרנט, באתרים מסוימים, מצבר עד הבית בשילוח ארצי \ מקומי לפי בחירתכם. הנתונים של רכבי טסלה מאוד "מרשמים", אבל אינם משקפים באמת את המציאות. הקפדה על תחזוקה נכונה וטובה בזמן, תייעל לכם את צריכת האנרגיה ותפחית משמעותית את "אורך חייו" של המצבר.

מאמר זה באדיבות מצבר בקליק אשר מספקים מצברים עד הבית לרכבי טסלה.

כותב המאמר

Picture of איתן שקולניקוב
איתן שקולניקוב

כחובב רכבים וטכנולוגיה מושבע, זה היה רק עניין של זמן עד שאני אשאב לעולם המופלא של טסלה. מבחינתי טסלה היא לא רק רכב חשמלי - טסלה היא מובילת המהפכה שמשנה את כללי המשחק. את הייחודיות של טסלה מבינים ומרגישים רק כשנוסעים בטסלה.

מאמרים נוספים בנושא