כמה עולה שכפול מפתח לרכב טסלה?

כאשר שואלים כמה עולה שכפול מפתח לרכב טסלה, הנטייה הטבעית בדרך כלל תהיה לאתרים של השוואות מחירים, ולא בכדי. אבל, רגע לפני השוואת מחירי שכפול מפתח רכב חשמלי כמו טסלה, בואו נעבור על כל מה שחשוב וצריך לדעת בנושא

מילות ספתח בנושא שכפול מפתח רכב

בשורות הבאות, תוכלו לקרוא ולגלות כיצד חוסכים כסף ומדייקים קבלת שירות מסוג של שכפול מפתחות רכבים חשמליים כמו טסלה. כבר עכשיו נציין את הנקודה החשובה – רכבי טסלה הם בעלי מנגנוני נעילה שונים מאשר רכבים אחרים. לכן, אם הייתם יכולים להסתפק בכל מנעולן עבור שכפול מפתח רכב סטנדרטי כמו בנזין או דיזל, הרי שרכבי טסלה מצריכים אנשי מקצוע אשר מיומנים ספציפית בסוג הרכב הזה ובמנגנונים החשמליים שלו. לכן, החיפוש שלכם צריך להעלות בחכה אך ורק טכנאי טסלה המבינים את טכנולוגיות הרכב.  

מפתחות רכב

אז, כמה יעלה שכפול מפתח טסלה?

בין אם יש לכם טסלה מסוג כזה או אחר, שכפול מפתחות לכלל סוגי הרכבים יכול לנוע בין כמה מאות שקלים לבין כמה אלפי שקלים בודדים. ספציפית לגבי טסלה, המחירים בדרך כלל ינועו בין כ-1,100 ₪ – 2,000 ₪ ומעלה לשכפול של עותק מפתח אחד. עם זאת, נדגיש ונציין כי מחיר שכפול מפתח טסלה משתנה בהתאם לכמה פקטורים שונים, כמו למשל הבאים לפניכם:

  • דגם הטסלה: דגמים חדשים בד"כ מצוידים במפתחות מתקדמים יותר, ולכן עלות השכפול שלהם תהיה גבוהה בהתאם.
  • שנתון הרכב: ככל שהרכב חדש יותר, ככה זה יכול להשפיע על המחיר. שוב, מאותן הסיבות לעיל של טכנולוגיה יותר מתקדמת. 
  • סוג המפתח: בין אם יש לכם טסלה עם "מפתח קפיץ" פשוט או "שלט חכם", שלטים אלו יכולים לכלול פונקציות שונות כמו פתיחה וסגירה מרחוק של הדלתות, הפעלת מזגן ועוד. לכן, באופן טבעי למדי, שכפול שלט חכם יהיה יקר יותר משכפול מפתח קפיץ.
  • מיקום השכפול: מחירי שכפול מפתחות יכולים להשתנות בין מנעולנים שונים ובאזורים שונים בארץ, אבל מעבר לכך, המחירים משתנים בהתאם למוסך או סדנת איש המקצוע. ככלל אצבע בנושא זה, מוסכים בד"כ יהיו יותר יקרים מאשר סדנאות פרטיות של אנשי מקצוע עצמאים. 

מילות סיכום בנושא של שכפול מפתח טסלה 

בסופו של דבר, חשוב לקחת בחשבון כי מלבד מחיר השכפול עצמו, קיימים גם שירותים נוספים אשר עשויים להצריך תוספת בתשלום הסופי. למשל, ייתכן שתצטרכו לשלם עבור שירותים נוספים כמו תכנות המפתח, החלפת סוללה או קידוד מחדש של המפתח ועוד. מכיוון שהעלויות עשויות להגיע לאלפי שקלים בסה"כ, חשוב לערוך השוואת מחירים וכך לקבל הצעות מחיר מכמה מנעולנים לפני החלטה כזאת או אחרת. טיפ לסיום, כל עוד תערכו את סקר השוק הנכון, תוכלו לחסוך עשרות ועד מאות שקלים על שכפול המפתח לטסלה שלכם. 

כותב המאמר

איתן שקולניקוב
איתן שקולניקוב

כחובב רכבים וטכנולוגיה מושבע, זה היה רק עניין של זמן עד שאני אשאב לעולם המופלא של טסלה. מבחינתי טסלה היא לא רק רכב חשמלי - טסלה היא מובילת המהפכה שמשנה את כללי המשחק. את הייחודיות של טסלה מבינים ומרגישים רק כשנוסעים בטסלה.

מאמרים נוספים בנושא