עמדת טעינה לרכבי טסלה: המדריך המלא

טסלה היא יצרנית רכבים חשמליים ענקית מארה"ב, ומתמחה בייצור מכוניות המונעות באנרגיה חשמלית ובפיתוח טכנולוגיות אנרגיה ירוקה.

במאמר הבא נפרוס בפניכם מידע על עמדות הטעינה לרכבי טסלה, האם כדאי להתקין מערכת ביתית ואיך עם EV אנרג'י ניתן לנהל את כל המערכת הזאת בקלות ובקרה נכונה עם מגוון פתרונות נוחים.

עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי

בעקבות הצורך הגובר ועלייה בכמות הרכבים החשמליים, עולה הדרישה לעמדות הטענה ביתיות. יותר מזה, בגלל העובדה שזה זול ונוח מאוד לטעון את הרכב ישירות בבית, העלייה בביקוש לרכבים חשמליים הולכת וגדלה.

ב ev energy עמדות טעינה תוכלו למצוא את עמדות הטעינה המבוקשות ביותר בשוק הרכב החשמלי, עם היצע גדול ביותר של עמדות טעינה לרכב. היתרונות אצלם היא ירידה לפרטים הקטנים, כמו התחשבות בנוחות של הלקוח בעת ההתקנה (שעות עבודה, מיקום העמדה עצמה ועוד), כבל טעינה טסלה ארוך במיוחד (7 מטר), אפליקציה עם ממשק נוח בעברית המאפשרת לכם לתזמן את הטעינה ועוד.

מחיר עמדת טעינה טסלה  

התקנת עמדת טעינה ביתית תתבצע ע"י חשמלאי מוסמך, אשר יגיע לבדוק את החניה שלכם, ולאחר סריקה יכין לכם הצעת מחיר שתתבסס על התנאים של המקום, ומורכבת ממספר גורמים:

 • עמדת הטעינה עצמה – אזור ה- 2500 ש"ח.
 • התקנה בסיסית של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי לרוב נע בטווח שבין 2,500 ש"ח ל- 5,000 ש"ח כולל מע"מ (התקנה של עד 20 מטר מארון החשמל הראשי, כל מטר נוסף גורר עלויות נוספות של כ- 150 ש"ח למטר). לרוב משך ההתקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי היא 3-4 שעות עבודה כל זה בהתאם כמובן לאיזה תשתית קיימת יש לעמדת הטעינה.
 • אם יש עבודות נוספות שצריך לבצע, כמו – הרמת ריצוף, חפירה באדמה, הצבת עמדת טעינה במיקום הדורש הוספת עמוד, פריסת תשתית נוספת להעברת חשמל ועוד. לכל הפרטים הנ"ל תהיה תוספת כסף בהצעת מחיר.

ניתן לומר שסך הכל, גם אחרי ביצוע עבודות חיצוניות – מחיר עמדת טעינה ביתית כולל הכל יכול להגיע עד 9,000-10,000 ש"ח כולל מע"מ.

השלבים של תהליך ההתקנה

 • לאחר הזמנת המתקין והגעתו אליכם הביתה, הוא יעבור איתכם ויעזור לכם לבחור את המיקום הכי טוב – גם מבחינת הנוחות האישית שלכם וגם בהתבסס על מיקום מערכת אספקת החשמל ומיקום החניה של הרכב.
 • לאחר בחירת מיקום עמדת הטעינה, המתקין יבצע קדיחה והברגה של כבל החשמל לקיר, לאחר מכן הוא יכבה לזמן קצר את אספקת החשמל כאשר הוא מתקין ומחבר את עמדת הטעינה למערכת החשמל הראשית, ויבצע בדיקות בטיחות כדי לוודא שעמדת הטעינה עומדת בכל הדרישות ומוכנה לשימוש.
 • לאחר ההתקנה המתקין ידגים לכם כיצד להשתמש בעמדת הטעינה, מה כל לחצן ונורה מציינים ואיך ליצור קשר במידה ואתם צריכים תמיכה טכנית לאחר מכן.
 • עמדת הטעינה תישען על רשת הוויפי הביתי שלכם, ולאחר חיבור העמדה לרשת המתקין יבצע את הגדרות אחרונות, והנה לכם עמדת טעינה מוכנה לשימוש!

כמה עולה להטעין טסלה?

מעבר לכל היתרונות הירוקים בנהיגה על רכב חשמלי, היתרון העצום פה הוא החיסכון בעלויות כנגד עלויות דלק. אמנם עלויות הטעינה כמו זמן הטעינה משתנות בין רכב לרכב, אך ניתן לומר שהמחיר הממוצע לעלות הטעינה היא 95 ש"ח לכל 1000 ק"מ. נחסוך לכם את הריצה למחשבון, העלות של רכב הצורך דלק בממוצע של ליטר על כל 10 ק"מ תהיה (בהתאם למחירי הדלק) באזור ה- 500-700 ש"ח. הבדל עצום!

כמה עולה סוללה של טסלה?

סוללה של טסלה יכולה להגיע למחירים מאוד יקרים, אפילו עד 100,000 ש"ח וגם יותר.

לפני שאתם נבהלים, הבינו שסוללה זו באה עם אחריות, לרוב עד 8 שנים ובכך אפשר להוזיל משמעותית את עלות החלפת הסוללה ואף לקבל החלפת סוללה בחינם.

סוללה של טסלה נחשבת לחזקות בשוק הרכבים החשמליים, ותוחלת חייה יכולה להגיע ל-12 שנים וגם יותר בשימוש נכון. איך להשתמש ברכב בצורה נכונה? הנה כמה טיפים:

 • השתמשו בטעינה מהירה רק שאתם חייבים, מכיוון שטעינה מהירה מוכחת כמקצרת את חיי הסוללה לאורך הזמן. 
 • תזמנו את הטעינה שתסתיים בדיוק שהסוללה מלאה, או אפילו עד 90% ממנה. אל תזנחו את ההטענה לאחר השעות הדרושות לה, לאורך זמן הדבר פוגע בחיי הסוללה.
 • החנו את הרכב בצל ובטמפרטורות לא קיצוניות, ככל שתוכלו. 
 • נהיגה נכונה תשמור על הסוללה לאורך זמן. לחיצות חזקות (האצת הרכב מ-0 קמ"ש) על דוושת הגז ממצב עמידה יכולה לפגוע בחיי הסוללה.

משך זמן הטענה

טעינת AC סטנדרטית לרוב אורכת בין 5-9 שעות. טעינה מהירה טסלה מסוג DC זמן הטעינה תקצר משמעותית את זמן הטעינה ולרוב הטעינה תארוך בין 20 דקות לחצי שעה (כמובן שקיבולת סוללה, הספק עמדת הטעינה וההספק המקסימלי של הרכב עצמו הם גם גורמים באורך זמן הטעינה). 

רכבי טסלה – סוגי דגמים

נכון להיום, טסלה השיקה 4 דגמי רכבים, כשאותם היא משפרת מפעם לפעם. 

נסקור בקצרה כל דגם, אך יש לזכור שמידע זה נכון ל-2024.

דגם Tesla Roadster

זהו הדגם ראשון של טסלה שהושק בשנת 2008.

דגם זה מציג רכב ספורט דו – דלתי בסגנון קופה ובנוי על פלטפורמת רכב הספורט לוטוס אליס.

טסלה רודסטר מונעת באמצעות שלושה מנועים חשמליים המספקים מומנט מרבי של 1019.4 קג"מ, וסוללת ליתיום יון בקיבולת 200 קוט"ש המספקת טווח נסיעה חשמלי של 1,000 ק"מ.

דגם Tesla Model S

דגם זה הושק לראשונה ב- 2018 ומאז עבר כמה וכמה שיפורים.

זהו דגם יוקרתי, עם טעינה מהירה והאצה מהירה עוד יותר (מניע מ-0 ל-100 ב-3.2 שניות בלבד), וכיום מדובר ברכב החשמלי עם טווח הנסיעה הארוך ביותר שנוצר עד היום.

סוג הדגם הוא EV, סוללה בקיבולת 95 קוט"ש המספקת טווח נסיעה חשמלי של 663-840 ק"מ.

מבחינת טעינה הדרישה היא לחיבור תלת פאזי, סוג שקע Type2 וזרם חשמלי של 32 אמפר.

דגם Tesla Model X

הושק רשמית לקהל הרחב ב- 2016. זהו מודל EV חשמלי, מגיע ברמות גימור שונות ומאיץ מ-0 ל-100 ב-2.8 שניות. די מהיר לא?

לסוללה של דגם זה יש קיבולת של 85 – 95 קוט"ש המספקת טווח נסיעה חשמלי של 536 ק"מ.

מבחינת טעינה הדרישה היא לחיבור תלת פאזי, סוג שקע Type2 וזרם חשמלי של 32 אמפר.

דגם Tesla model 3

זהו דגם משפחתי יוקרתי. החל להימכר ב-2017 וזכה להצלחה גדולה, וגם כאן הדגם מגיע ב-3 רמות גימור ועיצוב שונות. הרכב מאיץ מ-0 ל-100 תוך 3.3 שניות בלבד, ומגיע עם מערכת בטיחותית מתקדמת למניעת תאונות.

סוג הדגם הוא EV, סוללה בקיבולת 75 קוט"ש המספקת טווח נסיעה חשמלי של 490-614 ק"מ.

מבחינת טעינה הדרישה היא לחיבור תלת פאזי, סוג שקע Type2 וזרם חשמלי של 16 אמפר.

לסיכום

עמדות טעינה לרכבים חשמליים בהחלט דורשות מידע נכון למשתמש המתחיל, וכדי להפוך את את הסיפור לחיים קלים, בהחלט ניתן לומר שעמדת הטעינה המומלצת ביותר לרכבי טסלה היא עמדת הטעינה של חברת EV אנרג'י, שכן חיבור למערכת של חברה זו תספק לכם מעטפת של אפליקציה נוחה, שירות לקוחות אמין והכל במחירים שפויים. לרשות EV אנרג'י אלפי לקוחות מרוצים – מלקוחות פרטיים עד לקוחות מסחריים, ולכל שאלה אתם מוזמנים לפנות אליהם, והם יעזרו לכם לעשות את קפיצת המדרגה הירוקה עליה תמיד חלמתם. בהצלחה!

כותב המאמר

איתן שקולניקוב
איתן שקולניקוב

כחובב רכבים וטכנולוגיה מושבע, זה היה רק עניין של זמן עד שאני אשאב לעולם המופלא של טסלה. מבחינתי טסלה היא לא רק רכב חשמלי - טסלה היא מובילת המהפכה שמשנה את כללי המשחק. את הייחודיות של טסלה מבינים ומרגישים רק כשנוסעים בטסלה.

מאמרים נוספים בנושא