כמה זמן לוקח להטעין טסלה? המדריך המלא לטעינת טסלה

לקונים פוטנציאליים יש לרוב שאלה אחת קריטית: כמה זמן לוקח להטעין טסלה? עם זאת, התשובה לשאלה זו יכולה להשתנות בהתאם לגורמים שונים, כגון סוג עמדת הטעינה בה נעשה שימוש, הדגם והמפרטים של הטסלה המדוברת ומצב הסוללה בזמן הטעינה. במאמר זה, נסקור כמה מהגורמים הללו כדי לעזור לשפוך אור על תהליך הטעינה של רכבי טסלה.

כאשר קובעים כמה זמן לוקח להטעין טסלה, חשוב להיות מודעים לכך שטסלה מציעה אפשרויות טעינה מרובות, כל אחת עם יכולות טעינה ומהירות שונות. בבית, ניתן להסתמך על שקע חשמל רגיל של 120 וולט או פתרון טעינה ביתי של 240 וולט לטעינה מהירה יותר. בנוסף, רשת ה-Supercharger של טסלה מציעה טעינה מהירה עוד יותר כשהיא בחוץ. אנו נעמיק בפרטים של אפשרויות הטעינה השונות כדי לספק הבנה ברורה יותר של זמני הטעינה.

גורם מפתח נוסף בהבנת כמה זמן לוקח להטעין טסלה הוא קיבולת הסוללה והיעילות. טסלה מציעה גדלי סוללה ותצורות שונות, אשר משפיעות על זמן הטעינה. לשם כך, נדון כיצד דגמים ויכולות סוללה שונות באים לידי ביטוי בעת חישוב משך הטעינה הכולל.

עמדות סופרצ׳אג׳ר

אפשרויות טעינה של טסלה

Tesla מציעה אפשרויות טעינה שונות כדי להתאים לצרכים ולהעדפות הלקוחות שלהם. בחלק זה, נתמקד בשתי האפשרויות הפופולריות ביותר: מטעני על וטעינה ביתית.

מטעני-על (סופרצ׳ארג׳ר)

טסלה הקימה רשת עולמית של מטעני-על המאפשרת לנהגי טסלה לטעון את רכביהם במהירות וביעילות בזמן נסיעה. סופרצ׳ארג׳ר יכול לספק טווח של עד 320 ק״מ ב-15 דקות בלבד!

נכון להיום, ישנם מעל 25,000 סופרצ׳ארג׳רים בשירות ברחבי העולם. לעתים קרובות הם ממוקמים בצורה אסטרטגית לאורך נתיבי נסיעה פופולריים או ליד שירותים (כמו מסעדות או מרכזי קניות), כך שתוכלו לקחת הפסקה מהירה בזמן שהמכונית שלכם נטענת.

תחנות הטעינה תומכות במגוון דגמי מכוניות של טסלה, והעלות עשויה להשתנות בהתאם למיקום, לזמן ולתעריפי החשמל. רוב לקוחות טסלה מוצאים שהתמחור סביר ונמוך בהרבה בהשוואה לעלות מילוי מיכל דלק.

טעינה ביתית

למי שמעדיף לטעון את הטסלה בבית, יש שלוש אפשרויות עיקריות: מחבר קיר של טסלה, שקע NEMA 14-50 או 120V סטנדרטי שקע. טסלה ממליצה להתקין מחבר קיר טסלה או שקע NEMA 14-50 בבית לחוויית הטעינה הטובה ביותר.

אפשרות טעינהשיעור חיובעלות התקנה
מחבר קיר של טסלהעד 71 ק״מ לשעהמשתנה לפי מיקום
שקע NEMA 14-50עד 48 ק״מ לשעהמשתנה לפי מיקום
שקע 120Vעד 5 ק״מ לשעהמינימלי

למרות ששקעי 120V הם נוחים, הם מספקים רק קצב טעינה איטי, מתאים לטעינת לילה או לנסיעות עם קילומטראז' יומי נמוך יותר. עלות ההתקנה של מחבר קיר Tesla או שקע NEMA 14-50 עשויה להשתנות בהתאם לתעריפי החשמל המקומיים, עלויות העבודה ומורכבות החיווט.

כמה זמן לוקח להטעין טסלה

גורמים המשפיעים על זמן טעינה

יש כמה גורמים שיכולים להשפיע על כמה זמן לוקח להטעין טסלה. בחלק זה, נדון בשלושת הגורמים העיקריים: גודל הסוללה, מהירות טעינה והשפעות הטמפרטורה.

גודל סוללה

טסלה מציעה גדלי סוללה שונים עבור הדגמים השונים שלה, מה שיכול להשפיע על זמן הטעינה. בדרך כלל, סוללות גדולות יותר דורשות זמני טעינה ארוכים יותר. לדוגמה, טסלה דגם 3 מגיעה עם אפשרות סוללה טווח סטנדרטי (50 קילוואט) או עם אפשרות לטווח ארוך (75 קילוואט). חשוב לדעת את הקיבולת של הסוללה שלכם מכיוון שהיא משפיעה ישירות על הזמן הדרוש לטעינה מלאה.

דגםגדלים של סוללה (kWh)
דגם 350, 75
דגם S75, 100
דגם X75, 100
דגם Y75, 100

מהירות טעינה

מהירות הטעינה של טסלה תלויה בסוג ציוד הטעינה שבו אתם משתמשים. ישנן שלוש אפשרויות עיקריות:

  1. טעינה ברמה 1: באמצעות השקע הביתי הסטנדרטי של 120V, תוכל לצפות למהירות טעינה של כ-5-8 ק״מ של טווח לשעה של טעינה.
  2. טעינה ברמה 2: על ידי התקנת מחבר קיר Tesla או שימוש בתחנות טעינה ציבוריות, תוכל להשיג מהירויות טעינה מהירות יותר (עד 71 מיילים של טווח לשעה) עם חיבור 240V.
  3. טעינת-על: רשת ה-Supercharger של טסלה מציעה את אפשרות הטעינה המהירה ביותר, בדרך כלל מספקת טווח של עד 322 ק״מ בתוך 15-30 דקות.

חשוב לציין שמהירות הטעינה יכולה לרדת ככל שהסוללה מתקרבת לקיבולת מלאה כדי להגן על שלמות הסוללה.

אפקטי טמפרטורה

טמפרטורות קרות יכולות להשפיע באופן משמעותי על זמן הטעינה של טסלה. כאשר הסוללות קרות, ייתכן שהן דורשות זמן נוסף להתחמם לפני שהן יכולות לקבל טעינה. תהליך זה, המכונה התניה מוקדמת, יכול לסייע בשיפור יעילות הטעינה במזג אוויר קר. כדי לצמצם את השפעות הטמפרטורה, אנו ממליצים להשתמש בתכונת הטעינה המתוזמנת של טסלה, המאפשרת לרכב לתקן אוטומטית מראש את הסוללה לפני הטעינה.

טסלות נטענות בסופרצ׳ארג׳ר

מסקנה

לסיכום, טעינת טסלה יכולה להימשך בין מספר דקות למספר שעות, תלוי בגורמים כמו סוג המטען, גודל הסוללה ויכולת הטעינה. כדי להבין טוב יותר כמה זמן לוקח להטעין טסלה, הבה נחלק את זמן הטעינה לפי סוג המטען וגודל הסוללה:

  1. מטעני-על: עמדות הטעינה המהירות הללו מספקות 15-45 דקות מרשימות כדי להגיע לטעינה של 80%. תחנות סופרצ׳ארג׳ר הן אידיאליות לנסיעות ארוכות, מכיוון שהן ממוקמות לאורך מסלולים פופולריים ומציעות נוחות רבה.
  2. טעינה ביתית: טעינה ברמה 2 יכולה לקחת בכל מקום בין 4-12 שעות לטעינה מלאה של טסלה, בהתאם לקיבולת הסוללה של הרכב. רוב בעלי טסלה בוחרים בפתרון הטעינה הזה מכיוון שהוא אידיאלי לטעינת לילה, ומספק סוללה טעונה במלואה עד הבוקר.
סוג מטעןזמן טעינה
מטען-על15-45 דקות (80%)
טעינה ביתית4-12 שעות

כדי להבטיח ביצועים מיטביים, Tesla ממליצה להגדיר את מגבלת הטעינה בין 80-90% לשימוש יומיומי. הארכת חיי הסוללה כרוכה בשמירה על הרגל טעינה טוב והתאמת מגבלות הטעינה לפי הצורך.

חיוני לתכנן את שגרת הטעינה ולאתר עמדות טעינה לאורך מסלול הנסיעה כדי להפוך את חווית הטעינה לחלקה יותר. הניווט ברכב של טסלה שימושי, ומספק מידע רב ערך כגון מיקומי מטען, זמני המתנה ומהירויות טעינה.

לבסוף, כמה זמן לוקח להטעין טסלה עשוי להשתנות בהתאם לגורמים כמו תנאי מזג האוויר ובריאות הסוללה. זכרו זאת בעת תכנון הנסיעה שלכם. על ידי הבנת תהליכי הטעינה הללו, אנו יכולים להעריך את הטכנולוגיה החדשנית מאחורי כלי רכב חשמליים ולמטב את חוויות הטעינה שלנו.

כותב המאמר

איתן שקולניקוב
איתן שקולניקוב

כחובב רכבים וטכנולוגיה מושבע, זה היה רק עניין של זמן עד שאני אשאב לעולם המופלא של טסלה. מבחינתי טסלה היא לא רק רכב חשמלי - טסלה היא מובילת המהפכה שמשנה את כללי המשחק. את הייחודיות של טסלה מבינים ומרגישים רק כשנוסעים בטסלה.

מאמרים נוספים בנושא