חילוץ רכבים חשמליים: מה זה כולל?

רגע לפני שמרחיבים בנושא של חילוץ רכבים חשמליים, כדאי לדעת כי כל המידע החשוב נמצא בדרך כלל באתרים הייעודיים לכך. במקרה זה, כדאי לאתר אתר אשר עוסק בתחום של איתור אנשי מקצוע, בו לרוב תוכלו למצוא מידע שימושי, כולל מחירון חילוץ רכב חשמלי. 

חילוץ רכב חשמלי וחילוץ רכב רגיל

באופן כללי, התהליך של הזמנת שירות חילוץ רכבים דומה בין רכבים חשמליים לרגילים, היות כי גרירת רכב חשמלי דומה מבחינה טכנית לגרירת רכב רגיל הפועל על בנזין או דיזל. עם זאת, ישנם כמה הבדלים, כי חילוץ רכבים חשמליים מחייב ידע ספציפי בנוגע למערכות הייחודיות להם, כגון תקלות בסוללות, במנוע חשמלי ובמערכות בקרה שונות, שלא קיימות ברכבי בנזין ודיזל בהכרח. מבחינת ציוד, גרר המיועד לחילוץ רכבים חשמליים חייב להיות מצויד באותם האמצעים המשמשים עבור גרירה רגילה. בבחינת הזמינות, ייתכן שיהיה קשה יותר למצוא שירותי חילוץ המומחים ברכבים חשמליים, בהשוואה לשירותי גרירה רגילים.

מה עושים ללא ביטוח חילוץ? מה כולל השירות?

התשובה הפשוטה לשאלה לעיל היא: אם אין לכם ביטוח מתאים הכולל חילוץ רכב חשמלי, תצטרכו להזמין שירותי חילוץ פרטיים, כאשר אלו יכללו את סוגי השירותים הבאים:

  • שירות סטנדרטי: השירות הסטנדרטי ביותר יכלול החלפת גלגל, תיקון פנצ'ר, בדיקת לחץ אוויר בצמיגים ואפילו סיוע בהגשת הרכב לטסט השנתי בקומפיוטסט. 
  • טעינת חירום: שירות זה יכלול את הגעת הצוות המקצועי עם ציוד טעינה נייד מתאים לרכב שלכם. ברוב המקרים השירות יכלול את טעינת הסוללה עד לרמה המאפשרת נסיעה קצרה לתחנת טעינה קרובה.
  • גרירה: שירות זה בד"כ זמין 24/7 בכל רחבי הארץ וכן מותאם לכל סוגי הרכבים החשמליים. 
  • תיקון תקלות קלות: שירות זה יכלול פתרון תקלות טכניות הקשורות למערכת החשמל של הרכב, כמו למשל חיבור חיווט חשמלי אשר התנתק, החלפת חלקים מסוימים ועוד. 
  • פריצת רכב: כאשר נתקעים מחוץ לרכב, ניתן להזמין שירותי פריצה וחילוץ במקרה של נעילה, איבוד מפתח או תקלה במנגנון הנעילה.
  • זגגות רכב עד אליכם: אם אינכם מסוגלים להמשיך את הנסיעה בעקבות חלון שבור, סאנרוף נוזל או כל בעיית זגגות רכב אחרת, שירותי חילוץ עשויים לכלול גם זגג רכב אשר מגיע ישירות עד לנקודה בה אתם תקועים עם רכבכם. 

לסיכום, כמה מילים על מציאת חשמלאי רכב

בסופו של דבר, אנשי המקצוע שבדרך כלל תצטרכו הם: חשמלאי רכבים חשמליים, טכנאים או מוסכניקים המטפלים במערכות רכבים אלו. לכן, ההמלצה הכי טובה שנוכל לתת לכם היא הזמנת שירות חילוץ רכבים באמצעות השוואת מחירים. זהו סקר שוק לכל דבר ועניין, שבאמצעותו אפשר להזמין את שירות הגרר המדויק לכם ביותר בכיס. עם מחקר שוק שלא אמור לבזבז מזמנכם יותר מכמה דקות ספורות, החיסכון עשוי להיות משמעותי. 

כותב המאמר

איתן שקולניקוב
איתן שקולניקוב

כחובב רכבים וטכנולוגיה מושבע, זה היה רק עניין של זמן עד שאני אשאב לעולם המופלא של טסלה. מבחינתי טסלה היא לא רק רכב חשמלי - טסלה היא מובילת המהפכה שמשנה את כללי המשחק. את הייחודיות של טסלה מבינים ומרגישים רק כשנוסעים בטסלה.

מאמרים נוספים בנושא